Waterpoort Academy

Waterpoort beoogt om nieuwe ontwikkelingen te stimuleren op basis van de kwaliteiten en potenties die al in de streek aanwezig zijn. Dat is een manier van werken die door alle betrokkenen geoefend moet worden. Niemand kan het in z’n eentje, je hebt elkaar nodig.

Daaruit is ook de Waterpoort Academy ontstaan. In de Academy leer je gebruik te maken van de energie en de belangen van anderen om jouw doelen te realiseren. De Waterpoort Academy heeft in 7 edities inmiddels 74 ondernemers, burgers en ambtenaren opgeleid tot strategisch ontwikkelaar.

Voor 2018 is de Masterclass gepland op 7 februari, 7 en 21 maart en 11 april. Aanmelden kan via info@waterpoortwerkt.nl.

Gebiedseigen dynamiek
Na de Academy is elke deelnemer in staat om de noodzaak, de kenmerken, de mogelijkheden en de voorwaarden van gebiedsontwikkeling op basis van gebiedseigen dynamiek te duiden in de eigen organisatie en de eigen projecten. Elke deelnemer brengt een casus in. Klein of groot, dat maakt niet uit: het gaat om een dilemma of opgave, dat niet zomaar langs de gebaande paden tot een goed einde gebracht kan worden. In teams werken we aan meerdere casussen. Zo krijg je kruisbestuiving, samenwerking en een gedeelde oplossing(srichting). Centraal staat de vraag: “Hoe kun je op een manier werken die uitgaat van de kracht van het gebied zelf? Een manier die begint bij wat de mensen en de organisatie zelf willen”.

Cursusdagen
De Academy bestaat uit 4 dagen. Tijdens de eerste cursusdag worden de casussen toegelicht en bespreken we welk succes geboekt zou moeten worden. Op de laatste bijeenkomst presenteert elke deelnemer de geleerde lessen, toegepast in de casus, aan het publiek waar ook de eigen leidinggevende en schaduwdeelnemer deel van uit maken. Deelnemers die alle bijeenkomsten hebben meegedaan en een goede eindpresentatie geven, ontvangen een Waterpoortcertificaat en zijn de vraagbaak voor gebiedsontwikkeling op basis van gebiedseigen dynamiek.

Strategisch ontwikkelaars Waterpoort
Strategisch werken betekent dat je gebruik maakt van de energie en de belangen van anderen om jouw doelen te realiseren. In plaats van te denken alles zelf te moeten doen en heel druk te zijn, gaat het erom minder zelf te doen en meer te sturen op de relaties tussen mensen die iets willen en mensen die iets doen. Deze manier van werken krijg je niet van de éne op de andere dag in de vingers. Er zijn veel krachten die je terug duwen in het zelf (moeten) doen en het werken op inhoud en procedure. De Waterpoort Academy heeft inmiddels 74 ondernemers, burgers en ambtenaren opgeleid tot strategisch ontwikkelaar. Zij zijn in staat de noodzaak, de kenmerken, de mogelijkheden en de voorwaarden van gebiedsontwikkeling op basis van gebiedseigen dynamiek te duiden. Zij zijn in staat een project of initiatief op basis van gebiedseigen dynamiek in co-creatie door te ontwikkelen. Bovendien zijn ze in staat om gebiedsontwikkeling op basis van gebiedseigen dynamiek te vertalen naar rol-specifieke kenmerken voor de initiator, actor en ondersteuner en beschikken ze over de vaardigheden van de strategische ontwikkelaar. Tot slot kunnen ze helpen een project of initiatief te versnellen, te verdiepen, te initiëren, te faciliteren en/of  te laten wortelen.

Onderstaande strategisch ontwikkelaars zijn beschikbaar om te helpen bij de strategische ontwikkeling van de gebiedsopgave Waterpoort.

Deelnemers 7e Masterclass

 

 

Kim van den Berg, gemeente Moerdijk, kim.van.den.berg@moerdijk.nl, 06-15018263
Onno Eigman, Dianamics BV, dianamics@gmail.com, 06-12849181
Monique Herbonnet, De Prullenkast, info@deprullenkast.nl, 06-12849181
Adrie Kuijstermans, Depot Standdaarbuiten, aacskuijstermans@gmail.com, 06-30422337
Lian Masseurs, Vleesboerderij Masseurs VOF, info@masseursoudgastel.nl, 06-10345297
Claudia Roks, Roks Streekwinkel, ccmj.roks@home.nl, 06-40308044
Yvette Veerman-van Trijp, Baakermat BV, yvetjuh81@hotmail.com, 06-25523054
Eric Verheijen, Lyfter/Verheijen Creatives, eric@lyfter.nl, 06-30403426
Jack Westdorp, Memorable Momenten, jackwestdorp@planet.nl, 06-53935773
Thijs Witjes, Provincie Noord-Brabant, mwitjes@brabant.nl, 06-18303452
Arjan Zoontjens, Zoontjens Boomprojecten BV, arjan@zoontjensboomprojecten.nl, 06-31967346

Lees ook: Verslag 7e Waterpoort Academy

Deelnemers 6e Masterclass

 

 

Michael Daamen, Platform Duurzame Energie West-Brabant, michael.daamen@energiekmoerdijk.nl, 06-29046025
Philip van Duren den Hollander, Waardehaven Nederlande V.O.F., philipvddh@xs4all.nl, 06-53281791
Mariette Kapitein, m.kapitein@planet.nl, 06-38825624
Chantal de Munck, Gemeente Bergen op Zoom, c.j.c.denmunck@bergenopzoom.nl, 06-44748845
Vester Munnecom, Provincie Noord-Brabant, vmunnecom@brabant.nl, 06-15826457,
Bas van Neijenhof, Software developer, bas.van.neijenhof@gmail.com, 06-17411071
Conny Paap, Galeriehoudster, c-art@c-artandmore.nl, 06-27830782
Claartje Rijkers, Cultuur Bergen op Zoom, c.rijkers@bergenopzoom.nl, 06-27894898
Margriet Schipper, Provincie Noord-Brabant, mschipper@brabant.nl, 06-52794087
Charlotte Silooy, Studente NHTV, charlottesilooy@Hotmail.com, 06-28984774
Hans Visser, Haestinge, hcvisser@zeelandnet.nl, 06-25034559

Deelnemers 5e Masterclass

 

 

Hennie Visscher, Floris en Sabina, B&B, Theetuin, Proeverij, floris.sabina@online.nl, 0168-471146
Erik Heskes, bodem en ondergrond, provincie Noord-Brabant, eheskes@brabant.nl, 06-18303444
Erika van Pinxteren, communitymanager Waterpoort, eavpinxteren@brabant.nl, 06-2774518
José Besters, beleidsmedewerker EZ en bedrijfscontactfunctionaris Halderberge, j.besters@halderberge.nl, 0165-390760
Peter van Vuuren, jachthavenexploitant en –beheerder Oudenbosch, peter@jprecreatiemanagement.nl, 0646246167
Alicia van Geel, 18 november, VVV Brabantse Wal, a.c.a.vangeel@bergenopzoom.nl, 0164-277489
William Vermunt, vz Samenstichting Stampersgat,  wmcvermunt@hotmail.com, 06-33379572
Desi Dingemans, dorpsraad Dinteloord, d.dingemans@kpnmail.nl, 06 42002337
Joop Bensdorp, Ruimte voor Leven, joop@ruimtevoorleven.nl, 06 5060 6842
Wouter den Breems, programma en projecten, provincie Zuid-Holland, w.den.breems@pzh.nl, 06 52401546
Elly Brouwer, Agrarisch Advies, Elly@brouweragrarischadvies.nl, 06-17005241
Sander van der Meulen, Programmateam IODS en IRP Goeree Overflakkee, Provincie Zuid-Holland, 06-55449019, sb.vander.meulen@pzh.nl
Jeanette Bergman-Van der Lely, melkveehouder, lelybergman@gmail.com, 06-42723946

Deelnemers 4e Masterclass

 

 

Feiko van Dok, provincie Zuid-Holland (fd.van.dok@pzh.nl),
Claire Hoogers, gemeente Halderberge (c.hoogers@halderberge.nl),
Petra Huijsmans, Petra Huijsmans Fotografie (Petra_201@msn.com),
Ron Lambregts, Waterschap Brabantse Delta (r.lambregts@brabantsedelta.nl),
Bonnie de Schutter, Zuylenhoeve (familiedeschutter@kpnmail.nl),
Lennard Seriese, gemeente Goeree-Overflakkee (l.seriese@goeree-overflakkee.nl),
Marijn van Son, Hotel KOM! (marijn@hotelkom.nl),
Monique Sweep, Deltawind (sweep@deltawind.nl)

Deelnemers 3e Masterclass

 

 

Joyce de Crom, gemeente Bergen op Zoom (J.J.M.DeCrom@bergenopzoom.nl),
Henk-Jan Keur, gemeente Steenbergen (H.J.Keur@gemeente-steenbergen.nl),
Teus Slagboom, Lekker Regionaal Product (info@slagboomconsultancy.nl),
Yvonne Krijbolder, Watersportvereniging de Kogge (Krijtje1956@gmail.com),
Dimph Rubbens, Energiek Moerdijk (Dimph.rubbens@energiekmoerdijk.nl),
Ronald van de Stroom, Energiek Moerdijk (Ronald.vanderstroom@energiekmoerdijk.nl),
Petra Wevers, KrachtigBuiten (krachtigbuiten@gmail.com),
Carla Michielsen, ZLTO (Carla.Michielsen@zlto.nl),
Ellen Verwer, Landgoed Westcreecke (E.Verwer@planet.nl).

Deelnemers 2e Masterclass

 

 

Jean-Marie Buijs, Dorpsraad Kruisland en HZ University of Applied Sciences (jeanmariebuijs@gmail.com),
Sven Langenberg, gemeente Steenbergen (s.langenberg@gemeente-steenbergen.nl),
Martine Kreuger, provincie Noord-Brabant  (mkreuger@brabant.nl),
Ineke Peters, Theetuin en B&B in wording (weijgaert@gmail.com),
Natasja Rijsdijk, waterschap Brabantse Delta (n.rijsdijk@brabantsedelta.nl),
Hakim Tampoebolon, Dorpsraad Dinteloord en Prinsenland (hakim.tampoebolon@home.nl),
Dirk-Jan van Weezel, Jachthaven Steenbergen (dj@schapenput.nl),
Simon Hofstra, Waterschap Brabantse Delta (s.hofstra@brabantsedelta.nl),
Joost van Rijckevorsel, Fort Sabina (info@fortsabina.nl),
Bianca te Selle, gemeente Moerdijk (bianca.te.selle@moerdijk.nl),
Ingrid Havermans en Marianne Rommens, Zorghoeve Kakelbont(info@zorghoevekakelbont.nl).

Deelnemers 1e Masterclass

 

 

Ton van Loon, gemeente Steenbergen (t.vanloon@gemeente-steenbergen.nl)
Paul van de Sande, gemeente Steenbergen,  (p.vandesande@gemeente-steenbergen.nl),
Wendy Luijten, Suiker Unie,(wendy.luijten@suikerunie.nl),
Hendrik Kieviet, gemeente Tholen (kieviet.h@tholen.nl),
Imke Mulders, Buro Kreek enzo (imke@kreekenzo.nl),
Lisette Veldkamp – van Rij, provincie Zeeland (l.veldkamp@zeeland.nl),
Sjoerd Koenraadt, Waterschap Brabantse Delta (s.koenraadt@brabantsedelta.nl),
Eveline Riede, gemeente Moerdijk (eveline.riede@gmail.com)
Maartje de Deugd, provincie Noord-Brabant (mddeugd@brabant.nl).

Lees het Artikel afstudeerklasWaterpoortacademy 2013 voor meer informatie.